fbpx

Basmede Bir Gün

BASMEDE BİR GÜN

BASME’de günlük programımız saat 9.00’da başlar. Okulumuzda yaptığımız çeşitli ve besleyici bir kahvaltı ile güne başlarız. Kahvaltı sonrası günün ilk toplantısını, çember buluşmamızı yaparız. Çember buluşmamız, güne başladığımız, birbirimizle selamlaşıp o günün konusu ile ilgili konuştuğumuz ve kişisel paylaşımlar yaptığımız bir grup oturumudur.

Sonrasında günün temasıyla ilgili bir hikaye okuruz ve hikayemizden sonra öğlen yemeğimize kadar her gün dönüşümlü olarak, değerler eğitimi, eğlenceli bilim, basit matematik, dil çalışmaları ve bahçe aktivitelerini gerçekleştiririz.

Öğle yemeğimizden sonra, günün programına göre dönüşümlü olarak jimnastik, sanat (ebru sanatı dahil), mutfak aktiviteleri, duyusal oyunlar veya bahçe aktiviteleri yaparız. Öğleden sonra atıştırmalıklarımız okulumuzda her gün taze olarak hazırlanmış sağlıklı atıştırmalıklardan oluşur. Çoğu zaman çocuklarımız mutfak etkinliği sırasında kendi atıştırmalıklarını eğlenceli bir şekilde hazırlar.

İkindi kahvaltımızı da yaptıktan sonra bir hikaye daha okuyarak veya bahçede, spor salonunda enerjimizi atıp okuldan ayrılmak için hazırlanırız.