fbpx

Beslenme

BESLENME

İyi beslenme ve beslenme alışkanlıkları büyüyen çocuklar için hayati önem taşımaktadır. Besin değeri yüksek ve yağ, şeker oranı düşük besin ve aperatifler sağlamaya özen gösteririz. Tüm yemeklerimiz en sıkı denetim ve rehberlik altında BASME mutfağında hazırlanmaktadır. Taze ve sağlıklı malzemeler kullanırız ve karbonhidratlar, proteinler, süt ürünleri, sebzeler ve meyveler için “My Plate” modelinde önerilen yönergeleri uygularız.

Çocuklarımızın sağlığı önceliklerimizden biridir. Günlük üç öğün servis ederiz: kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı. Çocuklarımıza büyümeleri için gerekli bileşenleri sağlama konusunda özen gösteririz. Bu sebeple, günlük olarak kahvaltı ile süt/meyve suyu (mutfağımızda taze meyvelerle hazırlanan meyve suyu) servis ederiz. Öğle yemeğinde, pişmiş ya da çiğ olarak protein, karbonhidrat ve sebze sunarız. İkindi kahvaltısı için, meyve ve taze sıkılmış meyve suları, sağlıklı tatlılar veya çocuklarımızın kendi elleriyle hazırladığı börek, poğaça tarzı aperatifler servis ederiz.

Kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı için haftada bir kez velilerimize menü listemizi göndeririz. Menü listemiz haftalık olarak yenilenir.