fbpx

Hakkımızda

Biz Kimiz

Basme International School 2016 yılında İstanbul’da kurulmustur. Basme’nin kurucuları kendilerini en verimli ve güncel öğretim metodolojilerini kullanarak çocuklarımız için benzersiz bir ortam oluşturmaya adamıştır.
Basme tüm öğrenciler için pozitif, güvenlik ve destekleyici bir öğrenme ortamında kaliteli öğrenme fırsatları sağlamayı taahhüt etmektedir. Basme öğrenciler, ebeveynler ve öğretim kadrosu arasında aktif bir ortaklığı teşvik etmektedir ve pozitif topluluk imajını kullanır. Okul çeşitli geçmişlere sahip öğrencilerin memnuniyetle karşılandığı yabancı dil ortamında dengeli ve kapsamlı bir müfredat sunmaktadır. Basme tüm öğrencileri, saygı, sorumluluk, işbirliği, mükemmellik, adillik ve dikkati içeren uluslararası standartlarından oluşan temel değerleri temel alarak etkin bir farkındalık, iletişim, eleştirel düşünce ve problem çözme becerilerini oluşturmaya teşvik eden bir öğrenme ortamı sağlamaktadır.

mission-vision
who-we-are

Vizyonumuz çocuklarımızı değişmekte olan dünyada başarılı olmaları için hazırlamak ve güçlendirmektir. Kendilerini keşfetmeleri ve potansiyellerini ortaya çıkarmaları için gerekli olan becerileri ve bilgileri vererek onlara yardımcı olmaktayız. Basme’nin vizyonu aynı zamanda mutluluk, özgürlük, çeşitlilik ve uyumun yanında öğrenme, sorgulama, ilham alma ve yaratıcılık eylemlerini sembolize eden renkli ve bağımsız çizgilerden oluşan okulun taze ve enerjik logosunda da göze çarpmaktadır.

Misyonumuz okul binasının içerisinde kalmaktan ziyade hayat boyu kalıcı olan bir eğitim platformu sağlamaktır. Basme’nin misyonu çocuğun gerçek potansiyeline ulaşmak ve onları sorumlu, aktif, yardımsever ve katkıda bulunan vatandaşlar olarak çağdaş dünyada yerlerini almaya hazırlamaktır.

Felsefemizin kalbinde her bireyin farklı olduğunu ve bu nedenle farklı amaçlara, arzu ve isteklere sahip olduğunun kabul edilmesi bulunmaktadır. Tüm iş akışlarımızda, öğrenmeyle ilgili kişiselleştirişmiş yaklaşımımız öğrencilerimizin gelecekteki aruzlarıyla ilgili en iyi şekilde hazırlanmalarına ve ilerlemelerine yardımcı olmaktadır.

21.yüzyılın eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilecek tek bir eğitim modeli olduğuna inanmıyoruz. Buna uygun olarak her zaman özgür ve güçlü bir birey geliştirme nihai amacıyla çoğunlukla muhtelif eğitim konseptleri ve felsefelerini birleştiren benzersiz ve güncel eğitimsel yaklaşımları araştırıyor ve bunların benimsenmesini teşvik ediyoruz.

Neden Basme?

Uluslararası Basme Anaokulları, alışılmış kreşlerden ya da çocuk bakımevlerinden daha farklı bir okul öncesi eğitim kurumudur.
Burası; çocukların kendilerine güven duymayı öğrendikleri, çocukların merak ve öğrenme isteklerinin teşvik edildiği, çocukların keşfe çıktıkları özel bir eğitim kurumudur.